کلیک کن
منوی اصلی

هنوز هستم …

من هنوز هستم

نوزدهمین روز بهمن هم سپری شد.

و بیش از یک ماه است که مطلب و مقاله‌ای در این سایت منتشر نشده است. و این موضوع احساس خوبی برایم ندارد.

آخرین مطلبی که منتشر شده، مربوط به آلبوم عکس‌های کسوف ۵ دی‌ماه بود دهم آن ماه در سایت قرار گرفت.

شاید برای آن‌هایی که پیگیر مطالب سایت بوده‌اند، سوالی پیش آمده باشد که چرا؟

هرچند می‌دانم که هر پاسخی، بهانه‌ای بیش نیست و غیر قابل توجیه؛ ولی به نظرم آمد که بیان آن در قسمت یادداشت‌های سایت، می‌تواند نشانی از فعال بودن سایت ستاره شناس باشد. فقط به علت کمی مشغله‌ی بیشتر است که انتشار مقالات و مطالب منظم آن با وقفه مواجه شده است.

در واقع از همان موقع است که اولین دوره آنلاین اخترفیزیک ۲ آغاز شده است. از آن جهت که تهیه مطالب درسی و ارائه و ضبط و انتشار آن‌ها در سایت، به صورت روزانه انجام می‌شود؛ تقریبا بیشتر وقت و انرژی‌ام را ساخت و اجرای این دوره شگفت انگیز گرفته است.

و همین باعث شده تا علیرغم وجود مطالب و موضوعات مهم و ارزشمند، نتوانم آن‌ها را به موقع آماده و در اختیار علاقه‌مندان بگذارم.

خدا را شکر می‌کنم که این اولین دوره از اخترفیزیک ۲ را با همراهی تعدادی از دانشجویان علاقه‌مند و با انگیزه که از دوره‌های آموزشی قبل، همراهم بوده‌اند شروع کرده‌ام. دانشجویانی از ارومیه، اراک، اصفهان، تهران و شیراز.

در دوره اخترفیزیک ۲ به توضیح و شرح زندگی ستاره‌ها از تولد تا مرگ آن‌ها می‌پردازیم و علاقه‌مندان نجوم می‌توانند زیبایی‌ها و هیجان‌های عالی دانش اخترشناسی را در آن احساس کنند. امیدوارم به زودی با تعدادی مطلب و مقاله‌ی خوب و ارزشمند، سایت ستاره شناس جانی دوباره بگیرد.

ارادتمند شما
محمد همایونی

محمد همایونی
کارشناس و مدرس نجوم هستم و اعتقاد دارم که «یک ستاره شناس این جهان را مکانی زیباتر برای زندگی می‌بیند!» و برای ترویج آن تلاش می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader
لطفا صبرکنید...