کلیک کن
منوی اصلی

نوروز ۹۹ مبارک

سال نو مبارک
عکس از: پریسا باجلان
نوروز ۹۹ مبارک ـ عکس از: پریسا باجلان

سال نو مبارک

نوروز ۱۳۹۹ بر همگی‌مان مبارک باد.

این منزلگاه یکدانه‌ی ما در فضا آنقدر حرکت کرد و حرکت کرد تا به جایی رسید که خورشید را در پهنه‌ی بیکران آسمان بر اعتدال بهاری مشاهده کردیم. و سال نوی ما در ساعت ۷:۱۹ بامداد امروز که جمعه یکم فروردین ۱۳۹۹ است آغاز گردید.

و البته یکی از زیبایی‌های طبیعت که کمتر به آن توجه می‌کنیم آن است که همین زمان برای آنانی که در نیمکره جنوبی ساکن هستند، پایان تابستان است و ورود به فصل پاییز در هنگام اعتدال پاییزی برای آن‌ها!

در هر حال، عید نوروزمان مبارک باد.

به احتمال بسیار زیاد، این نوروز یکی از تاریخی‌ترین و به یادماندنی‌ترین نوروزهای زندگی‌مان در تاریخ ثبت خواهد شد. شاید هم، نه! و در آینده اتفاقاتی عظیم‌تر پا به عرصه‌ی تجربه‌مان بگذارند.

روزگاری که برای ما ایرانیان گذار از یک سال بسیار متلاطم و پر فراز و نشیب را رقم می‌زد. ابتدایش با سیل‌های خانمان برافکن بود و انتهایش با بیماری ِ فراگیر بی‌رحم…

و برای جهانیان هم دست و پنجه نرم کردن با این ویروس جهانگیر که آرامش و آسایش چندین میلیارد انسان ساکن این کره خاکی را که تنها مسکن و مأوای حیات و زندگی در منظومه شمسی است؛ برهم زده است.

نمی‌دانیم که آغاز این سال جدید چگونه رقم خواهد خورد و ادامه و پایانش بر چه سبیلی خواهد سیر کرد!

اما امیدمان و ایمان‌مان به ساختن روزگاری سرشار از شادی و سلامتی و موفقیت است.

و ما بر تلاش‌مان برای شناخت دقیق‌تر و بیشتر اسرار و زیبایی‌ها و عجایب این کیهان بی‌انتها ادامه می‌دهیم. مسیری که ما را به کشف آثار قدرت و عظمت بی‌انتهای خالق و پروردگارمان هدایت می‌کند. تا جایی که بهترین جلوه‌گاه‌های زیبایی و شکوه آفرینش را در عالم نجوم مشاهده می‌کنیم.

و من تلاش می‌کنم که انسان‌ها با یادگیری علم نجوم، این جهان را مکانی زیباتر برای زندگی ببینند.

محمد همایونی

محمد همایونی
کارشناس و مدرس نجوم هستم و اعتقاد دارم که «یک ستاره شناس این جهان را مکانی زیباتر برای زندگی می‌بیند!» و برای ترویج آن تلاش می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader
لطفا صبرکنید...